Uważajcie na fałszywe serwisy i sklepy internetowe

2015-01-16

Żyjemy szybko, czasem nie ma czasu lub zorientowania by nagle obudzić się ze sporym debecie na koncie. Warto zaufać sprawdzonym sklepom i serwisom. Każdego dnia w Polsce powstaje kilka nowych sklepów internetowych. Podstawowa zasada - nie znasz danej marki - nie kupuj!

 

Krakowska policja zlikwidowała fałszywy sklep internetowy działający pod adresem markowystyl.pl. Oszuści nie posiadali towaru na sprzedaż. Żeby uwiarygodnić się kupowali "polubienia" w serwisie społecznościowym.

 

Policja zatrzymała dwie osoby. Fałszywy sklep powstał w połowie października. Na stronie podano numer NIP należący do innego przedsiębiorcy i adres pustej działki pod Krakowem. Działalność oszustów polegała na wyłudzaniu pieniędzy. Obrót sklepu wyniósł po 3 tygodniach działania 400 tys. złotych. Zabezpieczono dwa konta bankowe i 175 tys. złotych - podaje Gazeta.pl. Według szacunków policji oszuści mogli wyłudzić pieniądze nawet od kilku tysięcy osób w całym kraju. "Sprzedawali" markowe buty i odzież w bardzo atrakcyjnych cenach. 

 

 

Czytaj wiecej: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/falszywy_sklep_internetowy_dzialal_w_krakowie_oszusci_wyludzili_kilkaset_tysiecy_zlotych_317607.html


   Podziel się z innymi

   Zostaw swój komentarz

Wróć